تبلیغات
ساخت بچینگ - عملکرد بچینگ چگونه است؟
ساخت بچینگ
ساخت انواع بچینگ پلانت و میکسر
مرتبه
تاریخ : جمعه 17 شهریور 1396

آدرس سایت :    http://www.blockmachinepars.com


این مطلب در واقع می تواند برای دوستانی که تمایل به یادگیری نحوه کار با یک سیستم بچینگ را دارند مناسب باشد.

 

نحوه کار یک دستگاه بچینگ :

در یک دستگاه بچینگ باید کلیه مواد مورد نیاز و ارائه شده در طرح اختلاط، جداگانه توزین شده و به ترتیب به داخل میکسر تخلیه شوند و پس از میکس شدن در مقطع مورد نظر استفاده شود.

نحوه کار بچینگ پلانت

در یک بچینگ پلانت و در یک سیکل کاری یک سری از کارها می توانند به صورت همزمان انجام شوند مانند توزین مواد مختلف  و یک سری از آن ها پیش نیاز ورود به مرحله بعد می باشند مانند اتمام مراحل توزین. در یک دستگاه بچینگ قبل از شروع عملیات تولید بتن باید یک سری از اقدامات را انجام داد مانند روشن نمودن میکسر دستگاه بچینگ و یا کمپرسور باد سیستم پنوماتیکی و در دستگاه هایی که دارای نوار انتقال مصالح از محل توزین به داخل میکسر می باشند نیز معمولا نوار انتقال به صورت دائم روشن می باشد و باید موتور آن را استارت نمود. مرحله بعدی خالی نمودن کلیه باسکول های دستگاه بچینگ می باشد که یک شرط بسیار مهم است علی خصوص زمانیکه قصد استارت دستگاه به صورت اتوماتیک را داشته باشیم که معمولا در صورت خالی نبودن باسکول ها دستگاه وارد حالت اتوماتیک نمی شود. ضمنا قبل از شروع عملیات تولید باید نکات ایمنی و همچنین تجهیزات مربوطه چک شوند.

مرحله سوم شروع عملیات تولید بتن می باشد که در هردوحالت دستگاه سیکل خود را  به صورت مشروحه انجام خواهد داد . در اولین قدم باید کلیه متریال ها بارگیری شوند ازجمله مصالح که معمولا در دستگاه های دارای لایناربین کلیه مصالح ( شامل بادامی ، نخودی ، ماسه و … ) به صورت تجمعی بر روی یک نوار نقاله توزین می شوند در سیستم های قدیمی تر و معمولا با سرعت تولید پایین تر گاها از سیستم دراگلاین جهت بارگیری مصالح استفاده می شود که در این حالت مصالح مورد نظر به صورت تجمعی در داخل باکت انتقال مصالح و یا داخل یک مخذن ذخیره توزین می شوند ، متریال بعدی سیمان و یا پودر پوزولان می باشد معمولا این دو را نیز می توان به صورت تجمعی در داخل یک باسکول توزین نمود و یا باسکول های جداگانه جهت توزین آن ها در نظر گرفت، همزمان با بارگیری مصالح و سیمان با توجه به میزان آب مورد نیاز در یک باسکول اقدام به بارگیری آب می نماییم، البته در بعضی دستگاه ها عملیات بارگیری آب توسط کنتور و همزمان با میکس شدن کلیه مواد در داخل میکسر صورت می پذیرد که توصیه می شود از این روش بدلیل پایین تر بودن دقت اندازه گیری و همچنین پایین آمدن راندمان تولید در دستگاه های با حجم بزرگتر می شود. مواد دیگر که ممکن است در یک نوع بتن خاص مورد استفاده قرار گیرند عبارت اند از موارد افزودنی مانند روان کننده باشد که معمولا داخل یک مخزن که در مقایسه با باسکول آب کوچکتر می باشد بارگیری شده و با توجه به اینکه این مواد به صورت مایع می باشند از یک الکترو پمپ جهت بارگیری آن استفاده می شود ، زمانیکه بیش از یک نموع مواد افزودنی در یک بتن استفاده می شود می توان آن ها را به صورت ترتیبی و تجمعی در داخل یک مخزن توزین نمود. متریال دیگری که آن را هم می توان در داخل باسکول آب و یا به صورت مجزا توزین نمود ژل میکروسیلیس می باشد.

پس از کامل شدن بارگیری و توزین آخرین ماده مورد استفاده کلیه مواد به داخل میکسر وارد می شوند تا عملیات میکس شدن مواد شروع شود که معمولا با توجه به نوع بتن زمان مخلوط شدن مواد متفاوت می باشد و پس از رسیدن به درصد همگنی موارد مورد نظر ، اقدام به تخلیه آن می نماییم.

در زمان تخلیه مواد توزین شده به داخل میکسر توصیه میگردد اول اقدام به تخلیه مصالح که شامل شن و ماسه و … می باشد می نماییم و پس از آن برای جلوگیری از وارد آمدن فشار زیاد به الکتروگیربکس میکسر اقدام به تخلیه آب نمود و سپس سیمان را به مخلوط اضافه نماییم. برای تخلیه مواد افزودنی و ژل هایی مانند ژل میکرو سیلیس با توجه به غلیظ بودن آن ها و همچنین گاها پایین بودن نسبت آن ها در مقایسه با سایر متریال ها می توان آن را همزمان با آب و یا از طریق همان لوله حاوی آب به داخل میکسر تخلیه نمود .

پس از انجام مراحل بالا بتن ما در داخل میکسر آماده استفاده می باشد و با باز نمودن دریچه تخلیه میکسر می توان اقدام به تخلیه آن نماییم و معمولا جهت انتقال بتن ساخته شده از میکسر و یا کامیون استفاده می شود.


اطلاعات بیشتر و سفارش ساخت بچینگ 42 32 572 0915

آدرس سایت :    http://www.blockmachinepars.com

اطلاعات در مورد انواع دستگاهها و تکنولوژی های جدید قطعات بتنی، آگهی های خرید و فروش دستگاههای دست دوم و... درکانال ما:

    https://t.me/tablebrickdivce

 
طبقه بندی: معرفی بچینگ، 
برچسب ها: عملکرد بچینگ، بچینگ بتن، بچینگ پلانت، بچینگ پلانت بتن، فروش بچینگ، فروش بچینگ پلانت،
دنبالک ها: قسمت های مختلف بچینگ، ساخت بچینگ، بچینگ چیست؟،
ارسال توسط بچینگ پلانت
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ

ابزار وبمستر