تبلیغات
ساخت بچینگ - بچینگ چیست ؟
ساخت بچینگ
ساخت انواع بچینگ پلانت و میکسر
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 8 شهریور 1396

بچینگ پلانت (Batching Plant) یا ایستگاه تولید بتن دستگاهی است که مواد تشکیل دهنده بتن را مخلوط کرده و ترکیب می کند. ساخت بتن با حجم زیاد نیاز به بچینگ دارد. هر مرحله ریزش بتن یک بچ نامیده می شود و چون این دستگاه پشت سر هم بتن تولید می کند به آن بچینگ پلانت می گویند در بچینگ پلانت با استفاده از پمپ‌های تعبیه شده بر روی دستگاه، سیمان از سیلوها و سنگدانه از دپو، با نسبت‌های مشخص به داخل مخزن بتن ریخته می‌شود. با استفاده از پمپ آب نیز مقدار مشخصی از آب به مخزن اضافه می‌شود. در مخزن این مواد با یکدیگر ترکیب شده و از قسمت تخلیه به داخل میکسر ریخته می‌شود. ظرفیت تولیدی بچینگ پلانت‌ها متغیر و بر اساس نوع نیاز و کارایی در حجم های مختلف طراحی می‌گردد. بتن بعد از آماده شدن به وسیله تراک میکسر به محل پروژه انتقال داده شده و در محل بتن ریزی استفاده می شود.

بچینگ پلانت

در پروژه های بزرگ بچینگ پلانت به صورت موقت در مکان پروژه نصب میگردد. هدف از این کار استفاده بهینه از زمان و مکان است به طوری که به آسانی بتوان از بتن ترکیب شده استفاده کرده و از هر گونه تاخیری در فرایند ساخت و ساز جلوگیری کرد. در پروژه های بزرگ مانند سدها و تونل ها و مواردی که نیاز به بتن ریزی بالایی دارند معمولاً از چند بچینگ بسته به نوع پروژه بطور همزمان استفاده می شود

بچینگ پلانت ها به دو گروه کلی تر و خشک دسته بندی میشوند:

در بچینگ های تر همه مصالح همزمان با هم ترکیب می شوند و سپس بتن آماده به محل پروژه منتقل می شود.

اما در بچینگ پلانت های خشک، مصالح به جز آب با هم ترکیب شده و توسط یک تراک میکسر بارگیری می شود و آب در محل پروژه به مخلوط اضافه میگردد.


اطلاعات بیشتر و سفارش ساخت بچینگ 42 32 572 0915

آدرس سایت :    http://www.blockmachinepars.com

اطلاعات در مورد انواع دستگاهها و تکنولوژی های جدید قطعات بتنی، آگهی های خرید و فروش دستگاههای دست دوم و... درکانال ما:

    https://t.me/tablebrickdivce

 
برچسب ها: بچینگ، بچینگ بتن، بچینگ پلانت، ساخت بچینگ، فروش بچینگ، خرید بچینگ، بچینگ بتن آماده،
ارسال توسط بچینگ پلانت
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ

ابزار وبمستر